Lilled on sügava leina keskel viimane austuseavadlus lahkunule

Kalli inimese lahkumine igaveseks on valus. Lein võib olla raske nii vaimselt ja kui ka hingeliselt, lilledega on võimalik  leevendada kaotusevalu. 

 Lilled on sügava leina keskel viimane austuseavadlus lahkunule, juba vanadel kultuurrahvastel oli  komme oma surnuid lilledega teele saata.

 Leinafloristika töid on tehtud sajandeid. Levinumad leinafloristika tööd on matusekimbud, -pärjad, kirstukaunistused, urnikaunistused, peielauaseaded.

Kaastundekimp on hea võimalus näidata oma toetust lähedastele ning ilus komme on saata kaastundelilled koju või kodudesse. Kaastundelilled toimetame kohale isiklikult või kullerfirma abiga.

 

Lilled kuuluvad viimase hüvastijätu – matuste juurde, selleks võib olla nii leinakimp, pärg või sümboolne üksik lill.

Leinatöödele – matusepärg, mälestuspärg, leinakimp, matusekimp pakkume juurde kalligraafiliselt kujundatud leinalinti erinevates värvitoonides. Teksti värvi valikus on must, valge ja kuld.

Lillede valikul ei ole ette kirjutatud konkreetseid reegleid, vaid tasuks pigem järgida oma sisetunnet, sest tihti on leinajatel teatud side lahkunuga ja mõnel lillel võib olla eriline tähendus seoses konkreetse mälestusega.

 

Kirstu puhul ei tohiks unustada lillelist kirstukaunistust, millele on hea suunata pilk matusetseremoonial, kergendades kaotuse valu.

Krematooriumi matusetalitusel on  kombeks peale leinatseremoonia lõppu lillede kaasa võtmine ja nende asetamine tulevasele hauale, kuhu urn edaspidi maetakse.

Leinatseremoonia  puhul tasub arvesse võtta komberuumi, tradistioone ja rahvusliku eripära. Sellel teemal  oskavad  nõu anda meie poe  profesionaalsed floristid.